CHP’li Karasu’dan TCDD çıkışı: Sınavda Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası üyeleri eleniyor

Karasu, Meclis’te Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi bir grupla düzenlediği basın toplantısında, TCDD’de görevde yükselme sınavları yapıldığını ifade ederek, sendika üyesi 76 kişiden sadece 6’sının başarılı olabildiğini söyledi. Karasu, şöyle konuştu:

“70 arkadaşımız çeşitli nedenlerle en önemlisi de BTS’ye üye olmaları sebebiyle elendiler. Taşımacılıkla, ulaştırmayla ilgili bir sendikanın görevde yükselme sınavında penisilin iğnesini kimin bulduğu soruldu, Torricelli Yasası soruldu, yapay zekayla ilgili sorular soruldu, Mike Tyson’un Müslüman olduktan sonraki ismi soruldu, elmasın kırılma indisi soruldu. Ben bu soruları bakanlığın başındaki isme sormak istiyorum. Sayın Abdulkadir Uraloğlu, bu soruların cevabını bilmekte midir? Bakanlıktaki en yetkili isim olan Sayın Bakan’a mülakat yapsanız ve bu soruları sorsanız Sayın Bakan’ın bu sorulara cevabı ne olacaktır?”

İnsanların emeği ile oynanmamasını isteyen Karasu, çalışanların evlerine ekmek götürme derdinde olduğunu ifade ederek, “Liyakate önem verin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x