Fenomen Katarsis’te konuştu: ‘Para İslam’da’

“Kaderimi Ben Seçmedim” adlı kitabından sonra dikkat çeken fenomen Büşra İrem Tirindaz sosyal medya hesapları üzerinden günlük yaşamına dair yaptığı paylaşımlarla tanıyor. Yaşadığı olayları anlattığı kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Tirindaz, Gökhan Çınar’ın konuğu oldu.

KISA SÜREDE GÜNDEME GELDİ

Psikolog Gökhan Çınar’ın Youtube’da paylaştığı Katarsis programına konuşan Tirindaz, yaptığı açıklamalarla sosyal medyada gündem oldu.

Tirindaz’ın, ‘Para İslam’da. Eskiden huzur İslam’da diye bizi büyüttüler ama öyle değilmiş. Ben şu an ilmi bilgimle istesem çarşafa girer, makyajı siler, cemaati kurar bir seneyi bulmaz saraylara sahip olabilirim. ‘Allah rızası için kursa yardım’ hop cebe. Gördüm, görmediğimi konuşmuyorum en yakınlarımdan gördüm. Küçükken bize televizyon günah dediler, okuduğum medresedeki hocanın evinde bulunan dolabın içinde televizyon gördüm. Bizim ailelerimize kız çocuklarını okutmayın, zinaya düşerler dediler, kendi kızlarını gizli gizli okutmuşlar şu an hepsi bir yerde ama bizim gibi onların laflarıyla hareket eden ebeveynlerimiz yüzünden biz okumadık. Ben şu an okuyorum, neden ben daha önce okumadım. Belki okusaydım hiç bir şeyin eline düşmeyecektim. Neden bizim hayatımızla oynadılar cemaat benim gözümde bu. Zaten şu an benim gözümde cemaat diye bir şey kalmadı, liderler öldü, geri kalan ticaret. Tamamen para İslam’da oldu.” dedi.

Tirindaz’ın açıklaması sosyal medyada paylaşıldıktan sonra kısa sürede gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir