Jan Kuchta: Galatasaray’ı eleyeceğimize inanıyoruz!

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Play-Off Turu ilk maçında Galatasaray’a 3-2’lik skorla mağlup olan Sparta Prag’da Jan Kuchta konuştu.

“Galatasaray gibi büyük bir kulübe eleyeceğinize nasıl inanıyorsunuz” sorusuna Jan Kuchta, “Maç için gelen taraftarlarımızın her zaman olduğu gibi evimizde bize harika bir ortam yaratacağına inanıyorum. Galatasaray’a sıkıntı çıkardık. Betis, Kopenhag, Rangers gibi aynı kalitede takımlara yaptığımız gibi. Bu yüzden Galatasaray’ı sahamızda yenip eleyeceğimize inanıyoruz” cevabını verdi.

Şanssız bir gün geçirdiklerini vurgulayan Jan Kuchta, “Eğer şans azıcık yanımızda olsaydı, Galatasaray’ı burada mağlup edebilirdik. Seyirciler için zevkli bir maç oldu. Her iki takım da hücum gücünü ortaya koydu. Ne yazık ki bizim hatalarımız sonucu belirledi” ifadelerini kullandı.

Turu geçecek yeteneğe sahip olduklarını belirten Jan Kuchta, “Güçlü bir ekibimiz var. Baskının üstesinden geldik, turu kendi evimizde geçecek yeteneğe sahibiz” dedi.

Hakem kararlarına değinen Jan Kuchta, “Hakemin Rynes’e verdiği kırmızı kartın nedenini göremedim. Hakem oyundan koptu, bu kırmızı kartta sanırım baskıya bir nebze de olsa boyun eğdi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x