Telegram 10.7, Kayıtlı Mesajlar 2.0 Özelliği İle Geliyor

Ocak ayı güncellemesinin ardından Telegram, artık Telegram 10.7 güncellemesi ile oynatıldıktan sonra silinen tek seferlik sesli ve görüntülü mesajlar göndermenize olanak tanıyor. Bu özellik, bir şeyi yalnızca bir kez söylediğiniz ve diğer kişinin onu dinlemeye devam edemediği gerçek hayattaki bir konuşmayı daha iyi taklit etmenizi sağlıyor.

Bir kez görüntülenen mesajları kaydetmek için kaydı kilitlemek üzere yukarı kaydırmanız ve ardından göndermeden önce bir kez görüntüle simgesine dokunmanız gerekiyor. Alıcı mesajları aldığında küçük bir 1, bunun tek seferlik bir mesaj olduğunu gösteriyor. Bunların bir kez oynatıldığında durdurulamadığını, geri sarılamadığını ve bittiğinde kaybolduğunu belirtelim.

Her Telegram kullanıcısının diğer sohbetlerden iletilen notlar, hatırlatıcılar ve mesajlar için bir yer olan Kayıtlı Mesajlar adında bir sohbeti vardır. Bu güncelleme, Kayıtlı Mesajları bağlantılarınız, medyanız ve yer işaretleriniz için güçlü bir depolama sistemine dönüştürüyor. Artık kayıtlı mesajlarınızı sohbet veya liste olarak görüntüleyebilir, bunları etiketlerle düzenleyebilir ve herhangi bir sohbetten kaydettiğiniz mesajlara erişmek için Paylaşılan Medya’daki yeni ‘Kayıtlı’ sekmesini kullanabilirsiniz.

En son güncellemedeki bir diğer yeni değişiklik ise birebir sohbetlerdeki mesajların tam olarak ne zaman açıldığını görebilme yeteneği. Bu özelliğe ilişkin gizlilik ayarlarınızı Son Görülme durumunuza göre düzenleyebiliyorsunuz. Belirli kullanıcılar için Son Görülme zamanınızı gizlerseniz, okuma durumunuzu bu kişilerden de gizleyebilirsiniz. Mesajınızın ne zaman okunduğunu görmek için mesaja dokunmanız ve açılır pencerenin üst kısmındaki mesajı okumanız yeterli.

Telegram’ın ücretsiz kullanıcılarına yönelik diğer yeni değişiklikler arasında yeni paylaşılan kişi tasarımları, iOS’ta daha net video kalitesiyle geliştirilmiş video mesajları, daha hızlı ön ve arka kamera değişimi ve azaltılmış kamera sarsıntısı yer alıyor. MacOS kullanıcıları için bu uygulamada temanıza uyum sağlayabilir ve dock’ta öne çıkacak 15 simge de bulunuyor.

Telegram Premium aboneleri için de daha hızlı video hikayeleri, yalnızca kişilerden ve premium kullanıcılardan mesaj almanızı sağlayan özel mesaj izinleri, tek yönlü son görülme ve okuma süreleri ve kaydedilenleri sıralamak için etiketler dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x