AK Partili Zengin’den ‘Allah’ın gazabı’ yanıtı: Kara propaganda

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, bütçe görüşmelerinde kalp krizi gererek hayatını kaybeden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez rahatsızlandığı anda partisinin sıralarından yükselen “Allah’ın gazabı böyle olur” sözleriyle ilgili tratışmaya yanıt verdi.

Zengin Aile ve Sosyal Hizmetler ile Milli Eğitim bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri üzerinde süren görüşmeler sırasında TBMM Genel Kurulu’nda söz aldı.

Genel Kurul tutanaklarına da giren “Allah’ın gazabı” ifadesini kendisinin kullandığı iddialarına değinen Zengin, Hasan Bitmez’e rahmet, Saadet Partisi ve TBMM’ye başsağlığı diledi.

‘BENİM AYAĞA KALKMAM…’

AK Parti grubuna yönelik saldırılar karşısında ayağa kalkarak söz talebinde bulunduğunu söyleyen Zengin, “Doğrusu, bugün bu konuya girmeyi düşünmüyorum ama o gün de hatip konuşurken hayat enteresan yine siz kürsüdeydiniz, yine arkadaşlarımız böyle oturuyordu. Bir anlaşmamız var biliyorsunuz. Bütün gruplar, parti grupları sözünü bitirdikten sonra öyle söz alıyoruz, bugün de öyle yaptık fakat o gün bir başka konuşma da olacağı için ben yanınıza gelerek söz talebinde bulundum, hatip konuşmasını bitirirken, kendisi de kürsüdeyken ayağa kalktım ve söz istedim.” ifadesini kullandı.

Bitmez’in kürsüde fenalaştığı gün medyada hakkında birçok iddianın gündeme getirildiğini aktaran Zengin, “Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim. Burada bütün arkadaşlarımız her şeye şahitler. Biz Grup Başkanvekillerini vazifesi aynen şu an olduğu gibi bize yapılan, hacmini aşan ve itiraz ettiğimiz konulara cevap vermektir. Bu konuyla alakalı konuşmalarımı, izahlarımı daha sonraya bırakacağım, muhakkak suretle bu konuyla ilgili söz söyleyeceğim ama kamuoyunda hassaten farklı fotoğraflar da kullanılarak yapılan kara propagandayı burada kınıyorum. Benim ayağa kalkmam aynen şu an olduğu gibi hatip kürsüdeyken kendisiyle ilgili söz girişi yaparak sizin bilginiz dahilinde grubumuz adına cevap vermek içindir. Şu anda hatip yerine oturduğu için bir sorun yok, hayatın olağan akışı böyle. Bu Genel Kurulda binlerce kez laf atılmıştır, çok ağır konuşmalar işitilmiştir ve biz bunlara cevap vermek için buradayız.” şeklinde konuştu.

‘AK PARTİLİLERİN ÜZERİNDE BİR ZAN OLARAK DURUYOR’

Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Özlem Hanım konuşmasında, geçen gün burada yaşanan talihsiz olayla ilgili kendisine karşı yürütülen kara propagandaya tepki göstermiş. Biz de bir şey ispat edilmeden birisine bir şey isnat edilmesini doğru bulmayız, bunun özellikle altını çizelim ancak bir gerçeklik var ki… Meclis tutanaklarına da bu gerçeklik girmiştir.

AK Parti sıralarından çok talihsiz bir söz, sayın milletvekilimiz yere düştükten sonra yapılmıştır, sarf edilmiştir ve bu söz AK Partililerin üzerinde bir zan olarak durmaktadır. Bunu uydurmuyoruz, bu söz tutanaklarla sabittir ki AK Parti sıralarından gelmiştir. Bizim beklentimiz şudur: ‘Evet, bu söz bir arkadaşımız tarafından söylenmiştir, yanlıştır ama kamuoyundan özür diliyoruz’ denmesini kabul ediyoruz ya da arkadaşı çıkarsınlar, arkadaş kamuoyuna bir açıklama yapsın, bu zan da AK Parti üzerinde kalmasın.”

AK Partili Zengin, konuşmasına ilişkin bir videoyu da “Zanna karşı… “Hakikat” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Ne olmuştu?

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Bitmez’in Meclis kürsüsünde iktidarın İsrail politikasını eleştirdiği konuşması sırasında fenalaşarak yere düştüğü anda AK Parti sıralarından “Allah’ın gazabı böyle olur” diye bağıran vekil ya da vekiller olduğu Meclis tutanaklarında yer aldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Bazı arkadaşlarımız arkada oldukları için ne olduğunu anlayamamış olabilir” açıklaması yaptı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, görüntülerde Bitmez yere düşmeden önce Zengin’in ayağa kalkarak elini kolunu salladığına, Bitmez yığıldıktan sonra bağırmayı sürdürdüğüne dikkat çekti.

Saymaz, “Zengin, ‘Arka sıralardaki AK Partilileri’ bahane ederek inandırıcılıktan uzak bir savunma yapıyor. Zaten bir milletvekilinin ‘Allah’ın gazabı böyle olur’ demiş olması için Bitmez’in düştüğünü görmesi lazım. Haydi, arkadakiler görmedi, diyelim. En önde oturan ve ayakta olan Zengin de mi görmedi? O an… Ne söylüyordu? Yoksa ‘Allah’ın gazabı böyle olur!’ mu diyordu?” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x